Cross Training

Co to jest Cross Training?

To najskuteczniejszy system treningowy na świecie

Cross Training to ciągle zmienne ruchy funkcjonalne o relatywnie wysokiej intensywności.
Zbyt naukowo ? Nie ma problemu ! ☺

Ruchy Funkcjonalne – Cross Training rozwija ogólną sprawność organizmu i przygotowuje nas na nieoczekiwane sytuacje życiowe. Ruchy funkcjonalne to ruchy, które towarzyszą nam w codziennym życiu (wstawanie, podnoszenie, pchanie, bieganie, przyciąganie). To podstawowe wzorce motoryczne wykorzystywane przez Nas każdego dnia.

Relatywnie wysoka intensywność – każdy trening jest wyzwaniem zarówno dla osoby początkującej, jak i dla zaawansowanego atlety. Wszystkie ćwiczenia i obciążenie można odpowiednio dopasować do indywidualnych potrzeb, możliwości i poziomu sprawności fizycznej danej osoby.

Ciągła zmienność – w treningu Cross Training wykorzystujemy ćwiczenia z 3 grup:
*metaboliczna ( kondycyjna )
*gimnastyczna
*podnoszenie ciężarów.
Cross Training daje nieskończoną ilość wariantów treningów dzięki czemu nigdy nie staje się nudny. Pamiętaj : Rutyna to twój wróg ! ☺

Elementem bardzo ważnym, szczególnie dla osób, które zaczynają, jest skalowanie ciężarów i stopnia trudności w zależności od stopnia rozwoju fizycznego i wieku. W ten sposób wszyscy możemy poznać smak tych samych ćwiczeń, wszyscy zmagamy się z tym żeby skończyć je jak najszybciej lub wykonać jak największą liczbę powtórzeń. Wszyscy stajemy się sportowcami.

CO ĆWICZYMY?

czym-jest-crossfit